Varškės pyragas

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,5 / 5 (4 balsai)
Tešlai reikia:
150 g sviesto;
120 g cukraus;
2 kiaušiniai;
300 g miltų;
1 arb. šaukštelio kepimo miltelių.


Įdarui reikia:
4 kiaušinių;

200 g cukraus;

2–3 šaukštų aliejaus;

apie 500–800 g varškės;

vanilinio ir grietinėlės skonio pudingo;
1 dėžutės konservuotų persikų arba ananasų.


Sumaišome visus tešlai reikalingus produktus, gaunasi minkšta tešla, padedam ją į šaldytuvą ne mažiau 30min., galima ir ilgiau.

Įdarui kiaušinius išplakti mikseriu, įpilti saulėgrąžų aliejaus. Šią masę išmaišyti ir į ją įdėti varškės ir pudingo. Pudingą ruošti pagal rekomendaciją ant pakelio. Pieno reikėtų pilti mažiau, jį sėkmingai galima pakeisti konservuotų persikų sirupu.
Paskui imame apvalią kepimo formą, įklojame į ją kepimo popieriaus. Iš šaldytuvo išimtą kepimo tešlą dedame ant kepimo formos dugno, išlyginame ją, aplipdome tešla formos šonus ir supilame ant tešlos varškės įdarą. Tuomet imame konservuotų ananasų arba persikų. Paprastai persikai būna supjaustyti puselėmis, jas galima pjauti dar per pusę ir dėti ant varškės masės.
Orkaitę įkaitinti iki 180 laipsnių temperatūros, pyragą kepti apie 15 minučių, paskui sumažinti temperatūrą iki 150 laipsnių ir kepti dar valandą ar ilgiau. Mediniu pagaliuku patikrinti, ar pyragas jau iškepęs. Bakstelkit į pyrago vidurį ir matysit, ar dar reikia kepti.
Jei viršus kepa greičiau, t. y. pradeda ruduoti, tiesiog pridenkite pyragą folijos lapu. Kai varškės masė pajudinus nebeliula, pyragas jau iškepęs.


Skanaus!


Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo bibliotekininkė Dileta Daujotienė