Tremtiniai

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,7 / 5 (272 balsai)

Vladislovas Liekis - tremtinių sūnus, buvęs politinis kalinys, šiuo metu gyvenantis Batakiuose.

Šio žmogaus istorija mums leidžia suprasti, ką išgyveno likimo draugai, jų šeimos tais sunkiais pokario laikais. Pokario laikotarpio įvykiai parodo, kokie žmonės buvo stiprūs, kantrūs... Daug ištremtų, įkalintų žmonių negrįžo, liko Sibiro platybėse ir kitose Rusijos trėmimo vietose, liko amžiams, tokia jau buvo jų lemtis.


Vladislovui pavyko išgyventi, ten susitikti patinkančią merginą, sukurti šeimą, sulaukti pirmagimio ir sėkmingai sugrįžti į Tėvynę.


Jo sutikta mylima mergina Danutė Baldišiūtė su savo šeima taip pat patyrė Tėvynės ilgesį, sunkų tremtinio gyvenimą. Klausantis Vladislovo pasakojimų apie išgyvenimus lageryje, vaizduotėje iškyla kankintojų žiaurumas, neapykanta, žeminimas, įvairios situacijos, kurių metu apimdavo noras nebegyventi. Nors sugrįžus į Lietuvą irgi nebuvo lengva jie nebuvo svetingai sutikti. Vladislovo gimtinė, kaimas, kuriame augo, gyveno buvo sunaikinti. Bet viltis ir tikėjimas buvo stipresni.

Vlado gerumas ir nuoširdumas jam padėjo išlikti tremtyje ir sugrįžus į Lietuvą. Sugrįžus, Vladas su šeima greitai įsikūrė Batakiuose, mokėsi, dirbo, užaugino šešis vaikus. 1962m. baigė Vilniaus miškų technikumą, dirbo eiguliu. Užsitarnavo gerą vardą kolektyve buvo visų mylimas. Mylėjo ir jis savo darbą, kurį dirbo iki pensijos.

Su mylima žmona Danute, dar ir dabar Vladas dalyvauja įvairiuose tremtinių susitikimuose, Lietuvai skirtuose renginiuose. Abu sutuoktiniai moka gražiai dainuoti, giedoti yra tikintys žmonės. Batakių bažnyčios chore ir šermenyse giesmėmis ir maldomis jie išlydi ne vieną batakiškį į amžiną poilsį.


Džiugu, kad Batakiuose gyvena dori ir Lietuvą mylintys žmonės.

DANUTĖ IR VLADISLOVAS LIEKIAI


Nuotrauka: Laisvutės Pavalkienės, 2009


Laisvutė Pavalkienė