Tortas "Metrinukas"

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,9 / 5 (195 balsai)
Mūsų biblioteka nutarė sudalyvauti konkurse" Mano krašto gardėsis". Siunčiu konkursui vienos skaitytojos  torto- pyrago "" Metrinukas" receptą, kuri ji išmoko iš savo močiutės.Šiuo gardžiu tortu vaišinami visi svečiai, apsilankantys mūsų kaimo renginiuose.Šis tortas labai skanus. Pagaminamas nelabai sunkiai, tik truputį laiko reikia.Pirmąkart pamačiūsiems šį skanėstą iškart kyla klausimas, kokio dydžio reikia orkaitės, jį iškepti.

 RECEPTAS:

        Tešlai: 2 stiklinės cukraus,

                  9 kiaušiniai(kaimiški),

                  3 stiklinės miltų,

                  3 arbat. šaukšteliai kepimo miltelų,

                  1 stiklinė aliejaus,

                  1 stiklinė vandens,

                   2 šaukštai šokoladinės kakavos.

Kepimui turėti dvi pailgas kepimo skardeles.


1.Cukrų su kiaušiniais gerai išplakti ( mikseriu), kaip ištirps cukrus, po truputį pilti(po šaukštą) maišant miltus sumaišytus su kepimo milteliais,vandens šilto, aliejaus ir maišyti mikseriu kol supilsit visus produktus( be kakavos).

2. Skardeles patepti aliejum ir įpilti į vieną pusę tešlos,(gal net truputėlį daugiau negu pusę.) Į likusią tešlą sudėti kakao, ir kad nebūtų kieta tešla pridėti porą šaukštų vandens ir 3 valgomus šaukštus aliejaus, gavus vientisą masę supilti į antrą skardelę. Kepti jau pakaitintoje orkaitėje apie 45 min.10- 15 min. 200 laipsnių, o likusias 30 min. 180 laipsnių.

3.Atvėsinti.    

  Kremas:       2,5 stiklinės pieno,

                   0,300 gr. miltų + 1,5 stiklinės pieno ( kart sumaišyti)

                     1stiklinė cukraus, 

                   0,300gr. margarino kepiniams arba sviesto

                   2citrinų geltona žievelė.

                   

1.2,5 stiklinės  pieno ir 1 stikline cukraus pilame į puodą ir užverdame, o 300 gr. miltų atskirai sumaišome su 1,5 sikl. pieno (jei per tiršta įpilti pieno) ir į verdantį cukrų su pienu supilame(nenukeliant nuo ugnies).Ir smarkiai maišome(geriausiai su metaline šluotele) ,kad būtų vientisa masė.( kaip sutirštėja ir kyla pūslelės) išjungti ir atvėsinti.

2.Margariną atskirai išsukti iki purumo, sudėti citrinos žievelę ir sumaišyti su gautu kremu.

3.Išimtus ir atvėsintus iš skardelių vadinamus pyragėlius, pjaustyti riekutėmis ir pertepti gautu kremu.(viena riekutė šviesi, kita su kakao).Su kremu dar aptepti aplinkui, kad likusiais sutarkuotais trupiniais galima būtų papuošti.

P.S. Pjaustyti  tortą įstrižai.

Skanaus.

Receptą įkėlė bibliotekininkė Dalia Tamošiūnienė, Ukmerges sav. Viešoji biblioteka, Atkočių kaimo padalinys.