Marijampolės miesto kamerinis ansamblis Cantare

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 0 / 5 (0 balsai)

Marijampolės kamerinis ansamblis Cantare susikūrė 1996 metais. Ansamblyje grojo patyrę ir aktyvūs Marijampolės muzikos mokyklos pedagogai, jau ir anksčiau koncertavę tai po vieną, tai duetais ar trio...

Kamerinis ansamblis savo repertuarą kasmet vis plėtė ir tobulino, o 2002-aisiais, atėjus penktajam nariui, ansamblis pradėjo groti dar sudėtingesnę ir įvairesnę muziką. Dabar jo repertuaras platus: sakralinė, senoji romantinė, klasikinė, XXa. populiarioji muzika. 2004 metais ansamblis įrašė pirmąją kompaktinę plokštelę. Pirmoji su ansambliu koncertavusi solistė buvo Muzikos mokyklos mokytoja Marytė Jablonskienė, kiek vėliau šio kolektyvo rengiamose programose pradėjo dalyvauti Marijampolės kolegijos dėstytoja Birutė Pavalkienė. Pastaruoju metu su ansambliu dainuoja Kauno muzikinio teatro solistė Gitana Pečkytė.

Per dvylika ansamblio gyvavimo metų dalyvauta daugiau kaip koncertų. Kolektyvas konceruoja ne tik Marijampolės apskrityje, bet ir daugelyje Lietuvos vietų- koncertai vyksta bažnyčiose, senuose dvaruose. Koncertuota Lietuvos konsulate Seinuose (Lenkija), Černiachovske (Rusija), dalyvauta Lenkijos -Lietuvos krikščioniškosios kultūros dienų programoje, Baltijos - Amerikos partnerystės programoje (2002), su Č. Sasnausko choru dalyvauta sakralinės muzikos festivalyje "Cantate Domino"(2003),įsijungta į didįjį muzikų žygį per Lietuvą, skirtą Muzikos sąjungos 70-mečiui (2006), projektą, skirtą popiežiaus Jono Pauliaus atminimui (2005). Koncertuota poezijos vakare, skirtame Salomėjos Nėries 100-osioms gimimo metinėms (2004), Sūduvos krašto dienose (2004) , Paežerių dvaro festivalyje (2006). Su "Suvalkijos" choru buvo parengtas bendras projektas "Vainikas Marijai". Pats kolektyvas parengė dvejų metų projektą "Amžinosios vertybės" - tai kompozitorių romantikų muzikos koncertų ciklas.

Subtiliai atliekama "Cantare" kamerinė muzika skamba galerijų ir parodų atidarymuose, reikšmingiausiuose Marijampolės savivaldybės renginiuose, kuriuose dalyvauja garbingi miesto svečiai, pagerbiami įžymūs asmenys.

Kolektyvas visada mielai sutinka koncertuoti privačiuose įmonių ir įstaigų renginiuose, padėdamas sukurti įtaigią šventinę atmosferą.

Kamerinio ansamblio nariai:

  • Dana Žemaitienė (fleita) - Marijampolės muzikos mokyklos mokytoja metodininkė. Kolektyve nuo 1996 m.
  • Algirdas Jančas (antrasis smuikas) - Marijampolės muzikos mokyklos vyr. mokytojas. Kolektyve nuo 1996 m.
  • Svetlana Maurutienė (fortepijonas) - ansamblio vadovė, Marijampolės muzikos mokyklos vyr. mokytoja. Kolektyve nuo 1996 m.
  • Irena Valiulienė (violančelė) - Marijampolės muzikos mokyklos vyr. mokytoja. Kolektyve nuo 1996 m.
  • Margarita Upit (pirmasis smuikas) - Marijampolės muzikos mokyklos vyr. mokytoja. Kolektyve nuo 2002 m.