Kas Igliauka be M. Venskūnienės šokių kolektyvo ,,Tryptukas“!

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,7 / 5 (113 balsai)
Laikas negimsta - gimsta miestai, žvaigždės, žmonės...
Laikas nemiršta - miršta miestai,žvaigždės,žmonės...
Bet pats savaime Laikas nieko nereiškia...
Laiką įprasminam mes - ŽMONĖS

Igliauka garsi melduose snaudžiančiu ežeru, pačių išpuoselėtomis Iglės pakrantėmis, vos už kilometro nuo paežerės plytinčiu Palių mišku ir durpinga pelke, Joninių šventės tradicijomis, darbščiais igliaukiečiais. Tačiau ne tik tuo, kas minima čia, Igliauka yra žinoma kitiems, ją daugelis žino, kaip šokio mylėtojų miestelį.

Igliaukos tautinių šokių kolektyvui ,,Tryptukas“ jau 35 metus vadovauja nenuilstanti šokio entuziastė Magdelena Venskūnienė. Tokio ,,amžiaus“ sulaukusių meno mėgėjų kolektyvų reta, o šokėjų dar rečiau.Dėl to, kad savo gyvenimą susiejo su šokiu, M. Venskūnienė nesigaili: ,,Šokis - tai kūno kalba. Mokytis šokio - tai ne tik išlieti energiją,atskleisti kūrybinius ugdytinių gebėjimus, bet ir mokytis būti ir dirbti kartu“, – sako vadovė. Kolektyvas, kurių amžius nuo mažučių pradinukų iki suaugusiųjų, šoka garsiojo Juozo Lingio, Elenos Morkūnienės, Kazimiero Poškaičio, jaunosios choreografų kartos ir vadovės
M. Venskūnienės kurtus šokius.

Ne vieną šokio mylėtojų kartą užauginęs ,,Tryptukas“žinomas ne tik šalyje, bet ir užsienyje. Kolektyve šoka Igliaukos A.Matučio vid. mokyklos moksleiviai, tad jis nuolat ,,atsijaunina“. Nuolat besikeičiančių moksleivių šokėjų gretas papildo jaunesniųjų grupių nariai – kolektyvuose šokusius žmones jau tektų skaičiuoti šimtais...Tačiau beveik nesikeičianti, nesenstanti ir labai energinga šokių vadovė M. Venskūnienė - pagrindinė renginų organizatorė ir įkvėpėja. Ji atlieka ne tik pagrindinį, tiesioginį darbą: moko šokti vaikus ir suaugusiuosius, tačiau jos pečius slegia ir kita našta, jai tenka pasirūpinti ir šokančiųjų išvaizda. Dažnai varsto valdininkų kabinetų duris, kad išgirstų, kaip reikia šokėjams tautinių kostiumų, batų, laisvalaikio salei remonto. Visuomet pareiginga, principinga, užsispyrusi, atkakli, nuoširdi, dažnai besišypsanti – tokį vadovės portretą prisimena dažnas šokęs jos kolektyvuose šokėjas.
M. Venskūnienė nuolat įsisukusi kasdieninių rūpesčių verpete: skuba į repeticijas, rašo projektus ir scenarijus, ieško rėmėjų, ruošia miestelio šventes, dėlioja naujų kelionių ir išvykų planus bei nori parodyti, kad menas ir kultūra yra čia, kur tu dabar esi.

Tie, kurie ilgus metus vadovauja saviveiklininkams, puikiai žino, kaip nelengva suburti idėjinį saviveiklos kolektyvą, o vadovė jų turi ne vieną: pagyvenusių šokėjų, linijinių moterų šokių kolektyvą, kuris dalyvavo Palangos festivalyje ,,Draugystės tiltas 2011“, po keletą vaikų ir jaunimo kolektyvų. Be galo sunku visuomet išsilaikyti aukštumoje, pasiekti gerų rezultatų ir tikėtis, kad nuolat kiltų šokančiųjų meninis lygis. Jau penki metai, kai Igliaukoje vyksta tęstinis jaunimo šokių festivalis ,,Kai būrin jaunystė sueina“. Šokėjai suvažiuoja iš Lietuvos,
Lenkijos, Rusijos. Kai salę užpildo šimtai tautiniais kostiumais švytinčių žmonių, pasidaro gera širdyje, pasijunti laimingas, kad gyvendamas čia, Igliaukoje, gali grožėtis žaviu jaunimu, jų šypsenomis, entuziastingais tautiniais šokiais.

Igliaukos šokėjai koncertuoja visur ir visada, su naujais šokiais ir naujais veidais. Pirmieji naujų šokių vertintojai igliaukiečiai, paskui Marijampolė ir visa Lietuva. Dažnas šokėjas ne tik įvairių švenčių dalyvis, bet ir konkursų laureatas, tarptautinių šokių festivalio dalyvis.Tai konkursai ,,Aguonėlė“, ,,Pora už poros“ o ką jau kalbėti apie visas Pasaulio lietuvių, moksleivių dainų ir šokių šventes. Šokta ir už respublikos ribų: Lenkija, Rusija, Graikija, Prancūzija, Norvegija, Čekija, Italija, Slovakija.

Gausybė diplomų, padėkų, apdovanojimų puošia laisvalaikio salės sieną. Tai šalyje ir už jos ribų žinomas ir pripažintas kolektyvas. Jos dėka yra matomas mūsų nedidelis miestelis.