Damų ir Riterių klubas Šiauliuose

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 3,7 / 5 (36 balsai)Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje klasikinės muzikos mėgėjai susibūrė į „Damų ir Riterių klubą“. Klubas veikia nuo 1991 m. rudens. Lietuvoje jis neturi analogų. Du kartus per mėnesį vyksta operų, baletų, operečių, koncertinių įrašų peržiūros-pašnekesiai. Palyginti nebloga vaizdo aparatūra suteikia galimybę ne vien klausytis, bet ir žiūrėti vaizdajuostes su muzikinių kūrinių ar jų fragmentų įrašais. Tris kartus per metus klubas organizuoja išvykas į Rygos Nacionalinės operos teatro spektaklius. Anksčiau yra buvę išvykų į Vilniaus ir Kauno teatrus.


Klubo nariai daugiausia pensininkai, turintys aukštąjį išsilavinimą. Tai gydytojai, aktoriai, kultūros darbuotojai. Jie ateina pabendrauti, pabūti kartu. Ateina ir lietui lyjant, ir pūgoms siaučiant. Taigi, klubas padeda spręsti ir pagyvenusių žmonių užimtumo, jų laisvalaikio problemas. Pradžioje klubo narių skaičius siekė 80 žmonių. Deja, ligos, išėjimas į anapilį praretino muzikos mylėtojų gretas. Šiuo metu jų yra apie 50 asmenų. Per beveik dvidešimt metų klasikos gerbėjai taip išlavino klausą, jog be vargo atskiria atlikėjų balsus, žino, kokie vaidmenys pavykę, o kurie- nelabai.
Klubo siela - operos meno mylėtojas Rimantas Vaitiekūnas. Nuo pat vaikystės pamėgo teatrą, operą ir dainavimą. Jis pasižymi didžiule erudicija ir yra tikra vaikščiojanti operos enciklopedija. R. Vaitiekūnas kolekcionuoja autografus, kuria dainas. Yra išleistos penkios R. Vaitiekūno knygos apie daininkus ir Šiaulių teatro aktorius. Pašnekesiams lektorius naudoja įrašus iš savo asmeninės kolekcijos. Ponas R.Vaitiekūnas turi sukaupęs apie 600 videojuostų ir 150 vaizdo diskų. Be to, šis žmogus pasižymi dideliu artistiškumu ir įtaiga. Šitie veiksniai renginiams suteikia papildomo žavesio.


Parengė Zigrita Ziemelytė