Šilališkiai Baltijos kelyje

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 4,8 / 5 (4 balsai)

Kadangi jau buvo prasidėjusi Gorbačiovo „perestrojka“, rajono valdžia neprieštaravo organizuojant šilališkius dalyvauti Baltijos kelyje. Organizatoriais buvo paskirti Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Šilalės tarybos nariai: Algimantas Baublys iš Kvėdarnos ir Sąjūdžio grupės pirmininkas Juozas Raudonius iš Pajūrio. Jie registravo ir lydėjo Baltijos kelio dalyvius iš Šilalės rajono.

Aš nebuvau, kolonos nelydėjau, kadangi buvau iš vakaro Vilniuje, kur vyko Sąjūdžio Seimo posėdis. Atvažiavau su Seimo nariais tiesiai į Baltijos kelią, kai rikiavosi žmonės.

Iš Šilalės važiavo apie 30 - 40 mašinų iš įvairių organizacijų, kolūkių, kuriose buvo apie 1000 žmonių. Važiuoti turėjo galimybę visi norintys.

Šilališkiams Baltijos kelyje buvo skirtas ruožas prie Pasvalio, kelio Vilnius – Ryga atkarpoje. Viskas buvo suskirstyta, iš anksto žinojom savo kelio ruožą. Šilališkių buvo labai daug, tai užpildėme visą kilometro atkarpą, kuri buvo mums skirta ir kiek prisidėjom prie Tauragės, kuri buvo šalia mūsų. Su mumis buvo ir grupė moksleivių iš Estijos, kurie tuo metu svečiavosi Šilalėje.

Sunku perduoti tą jausmą, tokių momentų būna gal kartą per kelis šimtmečius. Visi buvo labai pakylėti. Tai nepaprastai nuostabus jausmas. Parvažiuojant buvo pilni keliai mašinų. Kelyje važiavo keturios eilės mašinų į vieną pusę. Jokių avarijų ar incidentų nebuvo. Prisiminimai neišblėsta, jų neištrins net metų laikas.

Kazys Juknius

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo narys ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Šilalės rajono tarybos narys