Šakotis

Iš „Graži tu mano“.

Susijusios žemėlapio žymos:

Įvertink straipsnįĮvertinimas: 5 / 5 (14 balsai)
Šakočio kepimas
Šakočio kepimas

Prieš 20 metų, besimokydama tuometinėje Panevėžio prekybininkų mokykloje, į užrašų sąsiuvinį užsirašiau nugirstą lietuviško šakočio receptą. Taip jis sąsiuvinyje ir prabuvo tuos 20 metų. Pernai kilo mintis, o kodėl nepabandžius. Šakočio be specialios įrangos neiškepsi. Į pagalbą darant įrangą geranoriškai atėjo  nagingi Rudiškių kaimo vyrai. Ir netrukus pasklido  Rudiškių kaime, seniūnijos šventėje, tas nuostabus šakočio kvapas. Kiek smalsuolių susirinko stebėti, kaip  kepa šis gardumynas! Kepinys išgarsėjo ne tik Joniškio krašte, sulaukta kvietimo demonstruoti šakotį ir kaimyninėje Latvijoje, kur taip pat sulaukta didžiulio susidomėjimo.
Tad nepabijokime sunkumų, populiarinkim kulinarinį paveldą, tegu liks tai mūsų vaikams. Tegu jaunimas sužino, kaip kepamas šakotis, kad ne tik „Maximoje“ jį galima nusipirkti. Būkim kūrybingos, nustebinkim savo svečius ir artimuosius. Sėkmės bandančiom.
Šakočio receptas:
50 kiaušinių
1 kg cukraus
1 kg sviesto
1 kg miltų
50 gr. vanilinio cukraus
50 gr. konjako

Tešlos paruošimas:

Kiaušinius su cukrumi išplakam iki standžių putų. Sviestas išlydomas, supilamas į kiaušinių masę, taip pat sudedamas vanilinis cukrus, supilamas konjakas, pabaigoje suberiami miltai. Atsargiai išmaišoma. Tešla turi būti skystoka. Ant paruošto volo palaipsniui pilama tešla ir kepama. Procesas užtrunka apie 3 val.


Joniškio sav. J. Avyžiaus Rudiškių filialo vyr. bibliotekininkė Irena Lacienė