Žyma:Marijus Budraitis (Šilutė)

Iš „Graži tu mano“.

(Skirtumai tarp versijų)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Marijus Budraitis (Šilutė)


(trpas įterptas)
 

Dabartinė 09:28, 6 kovo 2012 versija

Šilutiškį Marijų Budraitį (g. 1971 08 20 Šilutėje) pažįsta ne tik grupių "Vairas", "Jonis" vyrai, atlikėjas Gytis Paškevičius, Algimantas Butnorius. Ramiame 118 gatvių turinčiame Šilutės mieste gyvenantį dainų tekstų autorių žino kone visi Lietuvos dainininkai. Marijus išleido vieną poezijos knygą "Naktigonė" ir parašė per 200 dainų. Jas suskaičiavo bičiuliai. Poezija ir dainų tekstai, anot jo, yra du skirtingi dalykai. Jų neįmanoma sulyginti, kaip ežero, upės ar jūros. Pirmuosius tekstus parašė S. Donskovui. Vėliau buvo grupės "Vairas", "Jonis", A. Butnorius, G. Paškevičius. Paskui - V. Pavilionienė, Ž. Žvagulis, grupės "Tabasco", "Dreams", "Patruliai", I. Starošaitė, O. Vyšniauskas, K. Jablonskis, Giulija, Birutė ir Andželika Petrikytės.

Labiausiai išpopuliarėjusi yra kaimiškos muzikos ansambliui "Jonis" parašyta daina "Kelias į namus". Prasmingu darbu jis laiko bendradarbiavimą su grupe "Vairas", jam parašytą dainą apie Šiaulius, E. Čivinskui ir Arinai rašytą lietuvišką tekstą "Jausmai".

Marijus Budraitis šiltai atsiliepia apie savo gimtąjį miestą: „Šilutė – nuostabiausias miestas su savita architektūra, istorija ir puikia geografine padėtimi. Sėsk Šilutės uoste į laivą – Šyša, Nemunas, Kuršių marios, gera valanda kelionės, – ir esi Nidoje. Ką jūs, didmiesčių gyventojai, žinote apie šviežią rūkyklos dūmu kvepiančią žuvį, paukščių migraciją? Net ir potvynius taip sureikšminat, kad vietiniams sukeliat šypseną.“ Pagrindinis Marijaus pragyvenimo šaltinis yra įvairių renginių vedimas. Todėl dažnai keliauja po įvairias Lietuvos vietas. O grįžęs parengia kelias vietinės televizijos laidas, kuria namuose. Savaitgaliais komentuoja Nacionalinės krepšinio lygos rungtynes. Ir vėl į kelią.


Žymos pagal vietovę

Vardų sritys
Variantai
Veiksmai