Žyma:Antanina Dapkutė-Pukėnienė (Šiauliai)

Iš „Graži tu mano“.

08:45, 7 kovo 2012 versija naudotojo Grazitumano (Aptarimas | įnašas)
(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Antanina Dapkutė-Pukėnienė (Šiauliai)


Šiaulių kraštas turi daug garsių meno žmonių. Viena jų yra ir Antanina Dapkutė-Pukėnienė, daugumoje tapanti natiurmortus. Dviejose dešimtyse paveikslų - pienių laukas, alyvos, rugiagelės, ir begalės kitų gamtoje žydinčių augalų.

Antanina Dapkutė-Pukėnienė yra surengusi 34 personalines parodas, daugiau kaip 60-yje dalyvavusi kaip bendraautorė. Jos tapybos darbai eksponuojami Lietuvos miestuose ir miesteliuose, meno žinovų įvardijami, lyg gėlių žinynai-katalogai. Tapytojos darbuose saikingas koloritas neblaško ir padeda visą dėmesį sukoncentruoti į gėles. Autorės Antaninos Dapkutės-Pukėnienės eilėraščiai taip pat neatsilieka ir gražiai papildo, pratęsia kai kuriuos tapybos darbus.

Kalbėdama apie savo pirmuosius tapybos darbus, kuriuos tapė prieš 40 ir daugiau metų, autorė sakė, kad tai buvusios žymių dailininkų refleksijos, bet įgyta patirtis juos analizuojant, leido rasti kažką nauja, dar nepatirta ir savita.

Antaninos Dapkutės-Pukėnienės natiurmortai įvairių dydžių, vienuose gėlės mažos ar natūralaus dydžio, kituose išdidintos. Įvairios gėlių rūšys padeda tapytojai išsakyti savo mintis, jausmus, prisiminimus. Nors nutapyta daug paveikslų, bet jų tarpe yra ir keletas mėgstamiausių, artimiausių savo dvasia.

Už tautodailės ir poetinio meno puoselėjimą autorė apdovanota diplomais, garbės raštais, 2005 m. įgijo ir meno kūrėjos statusą.

Išskirtinis noras kurti eilėraščius pasireiškė taip pat jaunystėje. Antanina Dapkutė-Pukėnienė puikiai jaučia savo eilėraščių formą, bet būtent tapymo metu, kaip teigia pati tautodailininkė, panyra į poezijos ir muzikos pasaulį. Pripažinta tautodailininkė 1996m. išleido savo poezijos knygą „Eilės ir žiedai“, todėl eilėraščių kūryba ponią Antaniną lydi iki šiol.

Šiaulių krašto žmonės gali didžiuotis, kad Antaninos Dapkutės-Pukėnienės kūryba: paveikslai, poezija, muzika – tai, tarsi, puiki mokykla, siekianti išsaugoti ir perduoti tikrąsias vertybes, gyvenimo patirtį, puoselėti kultūrą jaunajai kartai.Vardų sritys
Variantai
Veiksmai