Žyma:Vidos Žilinskienės ,,Jūrų muziejus"

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Vidos Žilinskienės ,,Jūrų muziejus"


Kaip sakė pati individualios kolekcijos steigėja, jos atsiradimas sietinas, ko gero, tik su jos profesine veikla. Dar tuomet, kai V. Žilinskienė dirbo mokykloje, jau ketvirtoje klasėje buvo labai įvairi geografijos programa – moksleiviams reikėjo žinoti visas Sovietų Sąjungoje esančias jūras, pasaulio vandenynus ir, žinoma, kas tuose vandens valdose gyvena. Tad keliaudama mokytoja ir kaupė ne tik pagalbines priemones pamokoms, bet, tada apie tai dar negalvodama, ir būsimus „Jūrų muziejaus“ eksponatus.

Dalis įdomios kolekcijos eksponatų buvo padovanoti. Pirmaisiais tokių tapo vėduoklinis koralas ir kriauklė. Vėliau į pomėgį pirkti jūros suvenyrus įniko ir pati V. Žilinskienė: kur benuvažiuotų, vis ką nors įdomaus sau, ir tikėjosi, kitiems parsiveždavo. Taip iš Minsko, Slonimo, Kijevo ir kitų vietų į Salaką atkeliavo ne viena jos dabartinės kolekcijos kriauklė. Mokytojos meilės jūrai negalėjo nepastebėti giminaičiai ir draugai, tad dovanų iš kelionių jie ne ką kitą, o kokią kriauklę veždavo.

Tada, kai jau buvo sukaupti pirmieji 300-tai eksponatų – kolekcija buvo įtraukta į rajono lankytinų objektų sąrašus.

Tuo, kad mokytoja turi retų eksponatų, buvo nudžiuginta vienos jaunos šeimos, kuri teigė, kad apsilankę Salako „Jūrų muziejuje“ pamatė kur kas daugiau…nei tikrame Jūrų muziejuje Klaipėdoje. Tuo patikėti V. Žilinskienei buvo sunku, o ir taip negalėjo būti – juk klaipėdiškiai priskaičiuoja per 30 000 eksponatų, o pas ją jų – vos daugiau nei 2000, tad toks vertinimas sutrikdė. Pasirodo, apsilankę Salake lankytojai pamatė jūros lapę, kurios nerado Klaipėdoje. Laputę į muziejų parvežė V. Žilinskienės giminaitis jūreivis (beveik visus koralus ir žuvis į ekspoziciją suvežė taip pat jis). Vienas iš mieliausių eksponatų pačiai muziejaus steigėjai yra kriauklė su kuria ji užaugo.

V. Žilinskienė visada labai džiaugiasi svečiais, kolekcijos lankytojais. Ir ne tik dėl to, kad dažnas jų po kiek laiko dovanų atsiunčia naują eksponatą. Ji – nuoširdi pašnekovė, puiki savo kolekcijos žinovė, aktyvi salakietė.


Nuorodos

Vardų sritys
Variantai
Veiksmai