Žyma:R. Tarvydas

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

R. Tarvydas


Kintiškis dailės mokytojas, juvelyras Romas Tarvydas, baigęs Talino dailės akademiją ir įgijęs meninio metalo apdirbimo specialybę, dizainą ir juvelyriką su skulptūrine pakraipa, praeitais metais vykusiam tradiciniam Pamario žuvienės virimo čempionatui sukūrė žiedą-puodą.

Menininkas jau nebe pirmą kartą kuria Šilutės rajono reprezentacinius simbolius ir akcentus. Jis yra Šilutės – 2011-ųjų Lietuvos kultūros sostinės ženklo autorius. Įteikiant kasmetinę rajono „Sidabrinės nendrės“ premiją laureatams dovanojamas ir R. Tarvydo sukurtas emalio darbas. Kintų Vydūno kultūros centras, kuriame dirba Rita ir Romas Tarvydai, ėmėsi iniciatyvos atgaivinti emalį. 2003-aisiais jie suorganizavo pirmąjį tarptautinį emalio plenerą Kintų Vydūno kultūros centre. Pleneras tapo kasmetinis, sukviečiantis ne tik juvelyrus, bet ir džiazo muzikantus. O Vydūno kultūros centras tampa ne tik respublikiniu emalio juvelyrikos kūrybos centru, bet ir kaupia unikalią šių darbų kolekciją. Romas Tarvydas, kūrybinės laboratorijos kuratorius bei projekto vadovas, teigia, jog noras savo patirtį perduoti ne tik mažiesiems kintiškiams visą laiką buvo. Taip buvo pradėta realizuoti jo sena mintis – kviesti kuriančius respublikoje emalio meistrus, o šalia sodinti mokinius, kad taip būtų keičiamasi patirtimi. Panašiai yra daroma galerijoje Norvegijoje. Mintis buvo paprasta ir aiški. O sukviestieji menininkai už sudarytas kūrybos ir poilsio sąlygas turėjo palikti po savo darbą. Šiai minčiai buvo pritarta ir gavus finansavimą iš rajono kultūrinės veiklos programos mintis buvo pradėta realizuoti. Į pagalbą R. Tarvydas pasikvietė žinomus respublikos emalio meistrus Marytę Gurevičienę iš Vilniaus ir klaipėdietį Saulių Bertulį. Patyrę menininkai sukūrė gražių darbų, pasidalino patirtimi su jaunaisiais kūrėjais, o iš jų pasisėmė jaunatviško polėkio ir nerūpestingumo.

Kintų Vydūno kultūros centre yra sukaupta emalio dailės kolekcija, simpoziumų meistrų per kelerius metus sukurta „Palėpės“ galerijai. Kintuose sukurtų darbų paroda apkeliavo visas pagrindines Lietuvos galerijas. Žinia apie emalio simpoziumus pamažu ėmė sklisti ne tik čia, Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Nors Kintų Vydūno kultūros centre gana ribotos galimybės plėsti kūrėjų gretas ir skaičius liko nedidelis, bet kūrėjų geografija augo. Čia jau kūrė ir darbus paliko estai, rusai, amerikietis. Solo (Ispanija) miesto emalio galerijoje dabar galima rasti šilutiškio Aurimo Liekio Kintų plenero metu sukurtą darbą. Šis kultūros centras yra pelnęs geriausio šalyje vardą, o Romo Tarvydo ugdomų vaikų dailės darbai garsina kraštą Lietuvoje ne vienerius metus.Vardų sritys
Variantai
Veiksmai