Žyma:Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (LNB) įkurta 1919 m. Tai pagrindinė šalies viešo naudojimo mokslinė biblioteka, atliekanti taip pat ir parlamentinės bibliotekos funkcijas. Kartu LNB yra:

LNB atvira visiems Lietuvos ir užsienio piliečiams be jokių apribojimų. Pirmenybė teikiama mokslo, studijų, informacijos, kultūros ir pažintinių poreikių tenkinimui.

2010 metais: LNB fondas – 6,7 mln. fizinių vienetų Registruotų vartotojų – 15,4 tūkst. Lankytojų – 135,8 tūkst. Išduota 1,5 mln. dokumentų

LNB suteikia galimybę naudotis knygų, periodinių, serialinių ir informacinių leidinių, rankraščių, mikroformų, vaizdo ir garso dokumentų, senų ir retų spaudinių, kompaktinių diskų, Lietuvos respublikos ir užsienio šalių bei tarptautinių organizacijų dokumentų fondais, lokaliomis ir nutolusiomis duomenų bazėmis, tradiciniais ir kompiuteriniais katalogais, Internetu. Lankytojų dėmesiui nuolat atnaujinamos parodos, rengiami susitikimai, organizuojamos konferencijos, kiti renginiai. Nauji skaitytojai apmokomi naudotis biblioteka. Kvalifikuotą informaciją ir konsultacijas teikia bibliotekos specialistai. Informacija teikiama žodžiu, raštu, telefonu, faksu, elektroniniu paštu.


Nuorodos
Susiję maršrutai

Vardų sritys
Variantai
Veiksmai