Žyma:Interaktyvi biblioteka Kelmėje

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Interaktyvi biblioteka Kelmėje


Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka ir projektas „Bibliotekos pažangai“ gegužės 27-ąją visus kelmiškius ir svečius kvietė rinktis prie bibliotekos. Čia pirmąkart mūsų mieste vyko programa „Interaktyvi biblioteka“. Biblioteka ir projektas „Bibliotekos pažangai“ daug dėmesio skiria tam, kad vaikai, o ir suaugusieji, mokėtų atsargiai elgtis internete. 2011 metais Lietuvos viešosiose bibliotekose vyksta nacionalinė kampanija „Atsargus internete“. Jau įvyko daug renginių, mokymų, viktorinų, o vykusioje šventėje daugiausia dalyvių sulaukė būtent interaktyvus žaidimas „Atsargus internete!“, kuris skirtas vaikams nuo 8 metų, bet labai sudomino ir suaugusiuosius. Išmokti saugiai naudotis internetu ypač paprasta, jei tai vyksta per įdomų žaidimą. Prie palapinės, kurioje vyko interaktyvus žaidimas, visuomet stovėjo eilutė norinčiųjų išbandyti savo jėgas.

Vaikai iki 12 metų labai aktyviai dalyvavo piešinių konkurse „Piešiu svajonių biblioteką“. Buvo piešiama ne tik svajonių biblioteka, bet ir bibliotekininkė. Visiškai fantastišką biblioteką nupiešė trečiokas Markas. Jis biblioteką įsivaizduoja kaip stebuklingą pasaką, kurioje knygos virsta šviečiančiomis žvaigždėmis, o jas palietus galima bendrauti su knygų herojais.

Labai entuziastingai kelmiškiai dalyvavo ketureilių apie biblioteką kūrime. Sukurta tiek daug ir įdomių ketureilių, kad nugalėtojai buvo renkami kas dvi valandos. Net 6 ketureilius apie biblioteką sukūrė trečiokas Armandas.

Suaugusieji dalyvavo trijose viktorinose. Pirmoji buvo skirta supažindinti su bibliotekininko profesija, antrojoje dalyvavę senjorai atsakinėjo į klausimus apie knygas ir rašytojus, o trečioji buvo skirta patikrinti žinias apie Kelmės kraštą.

Visi galėjo naudotis vieša interneto prieiga, keistis perskaitytomis knygomis, bendrauti, pasižiūrėti visuomeninės organizacijos „Krašto informacija“ vaizdo projektus, susipažinti su interneto svetainėmis „E-paveldas“ ir „Graži tu mano“.

Programą įgyvendinti padėjo šaunūs bibliotekos draugai – savanoriai, kurie sąžiningai vykdė jiems patikėtas užduotis, padėjo organizuoti akcijas. Puikiai pavestus darbus atliko savanoriai - Kelmės jaunimo centro atstovai Inga, Vita, Arminas ir Egidijus bei jaunieji bibliotekos skaitytojai: Klaidas, Aivaras, Mantas, Saimonas, Mindaugas, Šarūnas, Nerijus, Neilas. Jie tikri bibliotekos bičiuliai ! Džiaugiamės, kad su mumis bendradarbiavo senjorų klubas „Artimi“ (vadovas Jonas Stabingis).

Interaktyvioje bibliotekoje kelmiškiai visą dieną žaidė, sėmėsi žinių, piešė, linksmai, turiningai praleido laiką ir, be abejonės, laimėjo šaunių prizų.Vardų sritys
Variantai
Veiksmai