Žyma:Europos parkas

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Europos parkas


Europos parko istorija prasidejo prieš dvidešimtmetį nuo skulptorius Gintaro Karoso (g. 1968) siekio ir užsispyrimo apleistame miške sukurti modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų. Muziejaus tikslas – meno kalba įprasminti geografinį Europos žemyno centrą, 1989 metais nustatytą Prancūzijos Nacionalinio geografijos instituto. Muziejus kuriamas kaip vientisas gamtos ir meno kūrinių ansamblis.

Europos parkas – romantiškas ir nepakartojamas 55 hektarų meninis kraštovaizdis, pilnas paslapties ir atradimų džiaugsmo. Tarptautinio kelionių albumo „Destination Art“ pripažintas unikaliausia mūsų šalies vieta, dėl kurios verta aplankyti Lietuvą. Čia eksponuojama daugiau kaip šimtas dailės kūrinių. Tarp įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų - žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų M. Abakanowicz, D.Oppenheimo, S. LeWitto, B. Pepper darbai.

Europos parkas yra 20 minučių kelio nuo Vilniaus centro. Pavažiavę Žaliųjų ežerų keliu nuo Vilniaus į šiaurę, Europos parke, pateksite į keisčiausių fantazijų pasaulį – šiuolaikinį meno muziejų po atviru dangumi.

Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai kartu su meno kūriniais sudaro nedalomą visumą. Žavi geltonai žydinčios pievos pavasarį ir taurūs spalvų sąskambiai rudenio rūkuose.Vardų sritys
Variantai
Veiksmai