Žyma:Šlyninkos vandens malūnas

Iš „Graži tu mano“.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Šlyninkos vandens malūnas


Maloniai kviečiame Zarasų krašto svečius ir gyventojus apsilankyti Šlyninkos vandens malūne.

Čia Jūs galėsite apžiūrėti senovinį, tris šimtus metų menantį vandens malūną. Norintys pasiklausyti unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinti su grūdų malimo procesu, yra maloniai kviečiami į ekskursiją po visus tris malūno aukštus, kuriuos Jums mielai aprodys malūnininkas Stasys.

Čia pat įsikūrusiuose amatų namuose šeimininkė Regina supažindins Jus su duonos kepimo paslaptimis, parodys kaip raugiama, maišoma ir kepama naminė duona. Norintys gali užsisakyti edukacinę duonos kepimo programą ir patys dalyvauti kepimo procese – jo metu bus galima suformuoti savo kepaliuką, jį pašauti į duonkepę krosnį, luktelėti kol duonelė iškeps ir vėliau ją parsivežti namo.

Nuo šiol Šlyninkos vandens malūne Jums siūlome ir naują kulinarinę pramogą - amatų namuose Jūs galite paskanauti senovinių patiekalų, kurie įtraukti į tautinį paveldą.

Iš čia pat sumaltų miltų Jums bus paruošti šie patiekalai:

· Gardūs Smetoniški blynai iš razavų kvietinių miltų. Blynai kepami ant žarijų, patiekiami su namine grietine, uogiene arba spirgučių padažu pasirinktinai. Šitaip iškepti blynai iš sertifikuotų ir ekologiškų miltų yra su niekuo nepalyginamo skonio, dvelkia senoviniu svetingumu ir yra nepaprastai sotūs. · Atsigaivinti galėsite šalta žolelių arbata arba gardžia namine gira, kuri gaminama iš čia pat iškeptos ruginės duonos.

Po vaišių išsivežimui Jūs galėsite įsigyti ir kitų iš malūne sumaltų miltų pagamintų produktų:

· Ruginės plikytos naminės duonos. · Kvietinės plikytos naminės duonos. · Duoniukų su viduje įkeptais lašinukais. · Įvairių miltų: kvietinių, ruginių, razavų. · Kruopų bei sėlenėlių.


Nuorodos

Vardų sritys
Variantai
Veiksmai