Gyvoji krašto enciklopedija
Naujienos
2009 04 09
Startuoja konkursas viešųjų bibliotekų darbuotojams

Balandžio 9 d., ketvirtadienį, ėmė veikti nauja interneto svetainė - krašto enciklopedija „Graži tu mano“ (www.grazitumano.lt). Turinį šiai enciklopedijai, pristatančiai šalies ir įvairiausių jos kampelių grožį bei įdomybes, pakviesime kurti bibliotekų darbuotojus: kartu su naująja svetaine startuoja ir konkursas „Žinių meistras“. Iki birželio 10 d. kviečiame Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų darbuotojus ruošti bei krašto enciklopedijoje „Graži tu mano“ skelbti straipsnius, atskleidžiančius jų miesto, krašto, regiono ar visos Lietuvos išskirtinumą, pristatančius įdomiausius įvykius, reiškinius ar asmenybes.

Informatyviausio straipsnio, kuriame pateikiama daugiausiai aktualių ir visuomenei naudingų žinių pasirinkta tema, autorius pelnys garbingą „Žinių meistro“ titulą. Šis vardas reiškia ne tik tai, kad straipsnio rengėjas puikiai pažįsta savo kraštą bei turi ar gali nesunkiai surasti vertingų duomenų, bet ir sugeba įdomiai, pasitelkdamas įvairias informacinių technologijų teikiamas galimybes, šiuos duomenis perteikti.

Dalyvauti konkurse ir straipsnius jam rengti bibliotekų darbuotojai gali vieni patys. Tačiau galima – ir labai skatintina – sudaryti komandą iš darbuotojų ir aktyvių bibliotekos lankytojų bei bendromis pastangomis ruošti medžiagą konkursui „Žinių meistras“.

Konkursui pateiktus straipsnius vertins svetainės www.grazitumano.lt lankytojai bei kompetentinga žiuri komisija, kurią sudarys:

• Algimantas Čekuolis, rašytojas ir publicistas;
• Rytis Juozapavičius, FranklinCovey konsultantas;
• Danutė Mukienė, žurnalo „Žemaičių žemė“ redaktorė;
• Dalia Teišerskytė, poetė;
• Giedrius Viliūnas, humanitarinių mokslų daktaras, Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius.

Konkurso globėjas – kultūros ministras Remigijus Vilkaitis

Konkursui „Žinių meistras“ pateikti darbuotojų ir bibliotekų bendruomenių darbai varžysis dvylikoje nominacijų. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti prizais 2009 m. birželio mėnesio pabaigoje. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti rėmėjų, bendrovių TEO, „Pigu.lt“ ir „Tiketa“ įsteigtais prizais. Su konkurso taisyklėmis galite susipažinti čia.

Tikimės, jog konkursui „Žinių meistras“ pasibaigus, krašto enciklopedija „Graži tu mano“ gyvuos toliau: straipsnius, iliustruojančius gimtojo krašto ar visos šalies grožį, joje galės skelbti visi interneto vartotojai. Todėl kviečiame aktyviai dalyvauti projekte, kuris ilgainiui taps solidžia alternatyva populiariausioms interneto enciklopedijoms!

Visos naujienos