Gyvoji krašto enciklopedija
Naujienos
2010 10 07
Marius Jovaiša: receptas geriausiam atvirukui sukurti – smalsumas, kantrybė ir pasitikėjimas

Spalio 5 dieną Lietuvos viešosiose bibliotekose vykusioje konkurso „Atvirukai iš gimtinės“ tiesioginėje transliacijoje žymus albumo „Neregėta Lietuva 2009“ autorius Marius Jovaiša dalinosi savo patirtimi apie fotografiją, pasakojo apie garsųjį nuotraukų albumą bei komentavo konkursui „Atviruko iš gimtinės“ atsiųstas nuotraukas.

Nebūtina turėti brangų fotoaparatą gražiai nuotraukai padaryti. Smalsumas, kantrybė ir pasitikėjimas savo jėgomis – pagrindinės savybės padėsiančios užfiksuoti gražiausius ir originaliausius momentus. Kaip ir kiekvienoje veiklos srityje, taip ir fotografijoje svarbus yra noras, domėjimasis ir žinios. Tokius patarimus dalijo žymus fotografas Marius Jovaiša.

Ketinantys dalyvauti konkurse „Atvirukai iš gimtinės“ turėjo puikią progą išgirsti įvairių naudingų patarimų, kaip užfiksuoti gražų momentą, kaip surasti tinkamą kampą, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti kiekvienas ieškantis įdomesnio kadro.

Transliacijos svečias M. Jovaiša, kaip vieną iš kokybiškos ir įdomios nuotraukos receptų įvardijo kantrybę. „Norint išmokti fotografuoti, reikia labai daug fotografuoti. Pasirinktą objektą reiktų nufotografuoti daug kartų, įvairiu laiku, nepatingėti paieškoti tinkamiausio kampo ir apšvietimo“ – pasakojo M. Jovaiša. Tuomet iš padarytų kadrų siūloma atrinkti vieną ar kelis, geriausiai atskleidžiančius objekto grožį.

Be to, transliacijos metu žiūrovai stebėdami gražius vaizdus, užfiksuotus iš albumo „Neregėta Lietuva 2009“ nuotraukų, galėjo dalyvauti viktorinoje ir laimėti M. Jovaišos įsteigtą prizą. Žiūrovų buvo prašoma išvardinti bent tris pilis, kurios buvo rodomos trumpame video klipe. Greičiausiai tai atliko Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Neries filialas ir laimėjo Mariaus Jovaišos jubiliejinį „Neregėta Lietuva 2009“ tūkstantmečio albumą.

Transliacijos įrašą galite pamatyti paspaudę šią nuorodą.

Visos naujienos