Gyvoji krašto enciklopedija
Naujienos
2010 12 08
Konkurso „Atvirukai iš gimtinės“ vertinimo komisiją sužavėjo auksinės javapjūtės vaizdas

Auksiniai šiaudų ritiniai, plačiuose ražienų laukuose – įprastas, kiekvieną vėlyvą vasarą mus džiuginantis javapjūtės vaizdas. Tačiau originaliai užfiksuotas ir įamžintas nuotraukoje jis gali tapti gražiausiu atviruku. Būtent tai įrodė studentė Greta Šeibelytė iš Šiaulių. Jos nuotrauka atvirukui „Platumos“ buvo pripažinta kaip meniškiausia, originaliausia ir gražiausia du mėnesius trukusiame konkurse „Atvirukai iš gimtinės“. Nuo šiol šioje nuotraukoje matomas vaizdas  gali būti laikomas gražesniu net už 9 000 unikalių Lietuvos vietovių – būtent tiek atvirukų šalies gyventojai paskelbė interaktyviojoje interneto enciklopedijoje „Graži tu mano“.

Išrinkti ir Lietuvos regionų geriausi atvirukai, jais tapo:

Kategorijoje „Atvirukai iš Aukštaitijos“ - „Vienkiemis žiemą“

Kategorijoje „Atvirukai iš Dzūkijos“ - „Punios šilas iš padangių“

Kategorijoje „Atvirukai iš Suvalkijos“ - „Medžiams pražydus“

Kategorijoje „Atvirukai iš Žemaitijos“ - „Žiema Žemaitijoje“

 „Konkurso dalyvius kvietėme savo gimtajame mieste, miestelyje ar kaime fiksuoti tas vietas, kurias verta aplankyti – unikalius paminklus, vaizdingus gamtos kampelius, tai, ką jie savo gimtinėje su pasididžiavimu rodo visiems svečiams. Sulaukėme ne vien tik tokių nuotraukų, bet ir meniškų, profesionalių darbų, kuriuose užfiksuotas gamtos žavesys, įamžintos kasdienybės detalės“, – sako konkurso „Atvirukai iš gimtinės“ komisijos narys portalo www.efoto.lt  redaktorius, fotografas Ignas Urbonas.

Tie gyventojai, kurie dar nelabai moka naudotis kompiuteriu ir internetu, paskelbti nuotraukų interneto enciklopedijoje „Graži tu mano“ buvo kviečiami atvykti į savo viešąją biblioteką. „Tokio bibliotekų lankytojų aktyvumo tikrai nesitikėjome – jie ėjo į bibliotekas su tradicinėmis nuotraukomis, prašė bibliotekininkus jas skaitmenizuoti ir paskelbti interneto enciklopedijoje „Graži tu mano“. Konkurso metu netgi teko kelis kartus padidinti serverio, kuriame saugomos konkursui pateiktos nuotraukos, dydį. Tai rodo, kad gyventojai dalyvavo tikrai aktyviai“, – teigia konkursą „Atvirukai iš gimtinės“ rengiančio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Visus konkurso atvirukus vertino speciali komisija. Ją sudarė: I. Urbonas, K. Juškevičius, profesorius Alfredas Bumblauskas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis ir fotografas Ramūnas Danisevičius. Komisijos  išrinkti gražiausių ir meniškiausių atvirukų autoriai bus apdovanoti vertingais prizais.

Pirmosios vietos laimėtojui bus įteiktas TEO LT įsteigtas pagrindinis prizas – veidrodinis fotoaparatas. Dar dešimčiai konkurso „Atvirukai iš gimtinės“ dalyvių, pateikusių originaliausius, labiausiai atspindinčius vieno ar kito regiono atvirukus, atiteks specialieji prizai. Specialiuosius prizus įsteigė projekto rėmėjai TEO LT, AB ir „Tiketa“.

Trys prizai skiriami Kretingos rajono M.Valančiaus, Jurbarko rajono savivaldybės Eržvilko filialo ir Utenos A. ir M. Miškinio viešosios bibliotekoms, pritraukusioms daugiausia dalyvių. Joms atiteks jų pačių pasirinkto leidinio metinė prenumerata.

Nugalėtojų atsiųstais atvirukais galės pasigrožėti visi norintys, kadangi bus surengtos parodos laimėtojų miesto viešosiose bibliotekose. Vėliau ji keliaus ir per kitas šalies viešąsias bibliotekas.

„Atvirukai iš gimtinės“ – antrasis šiemet projekto „Bibliotekos pažangai“ vykdytas konkursas, kuriuo siekiama populiarinti interneto krašto enciklopediją „Graži tu mano“ (www.grazitumano.lt) ir skatinti gyventojus interneto pagalba dalintis vertinga informacija apie savo kraštą. Iš viso konkursui pateikti 8 952 atvirukai. Daug dėmesio sulaukė ir pirmoji projekto „Bibliotekos pažangai“ iniciatyva – „Atgimimo istorija“.

Apie projektą „Bibliotekos pažangai“
Iki 2012 metų truksiantį projektą Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina kartu su Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir šalies viešosiomis bibliotekomis. Projektą drauge finansuoja Billo ir Melindos Gatesų fondas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir savivaldybės bei bendrovė „Microsoft“, padovanojusi naujausios programinės įrangos. Projekte dalyvauja daugiau kaip 1 200 viešųjų bibliotekų.

Daugiau informacijos:

Sonata Sliekaitė
„Baltijos viešųjų ryšių grupės“ projektų vadovė
T +370 5 215 33 77; M +370 685 128 01
sonata@bvrg.lt

Sandra Adomavičiūtė
Projekto „Bibliotekos pažangai“ viešųjų ryšių koordinatorė
T +370 5 239 8631, M +370 655 92697
sandra.adomaviciute@bibliotekospazangai.lt

 

Visos naujienos