Gyvoji krašto enciklopedija
Naujienos
 • 2013 08 30
  Skelbiami konkurso „Mano krašto gardėsis“ nugalėtojai

  Beveik tris mėnesius trukęs konkursas „Mano krašto gardėsis“ sulaukė nemažo Jūsų, mieli kolegos, dėmesio. Džiaugiamės sulaukę virš 80 Jūsų įrašų!

 • 2013 08 12
  Akcijos "Mano krašto gardėsis" pabaiga

  Šiandien baigiasi Gyvojo krašto enciklopedijos Graži tu mano akcija „Mano krašto gardėsis“, kuriame Jūs, bibliotekininkai, kūrėte ir svetainėje talpinote straipsnius apie savo krašto kulinarinį paveldą. Galime pasidžiaugti net 80 Jūsų įrašu!

 • 2013 05 28
  Konkursas "Mano krašto gardėsis"

  Gal Jūsų kraštas garsėja kokiu nors unikaliu patiekalu? O gal specifiniu kepiniu ar saldėsiu? Tuomet pats laikas atskleisti savo miestelio skanėstus visam pasauliui – pasidalinti gardžiausių patiekalų receptais ar straipsniais apie savo regiono kulinarinį paveldą.

 • 2013 03 21
  Skelbiami konkurso "Mano krašto portretai" nugalėtojai

  Lietuvos viešosiose bibliotekose vykusį virtualių pašnekesių ciklą lydėjęs skaitmeninių kūrinių konkursas „Mano krašto portretai“ jau turi savo nugalėtojus. Iš dvidešimties į finalą patekusių kūrinių favoritais paskelbti trys. Jie pasakoja apie Olando kepurės metraštininką Algirdą Darongauską, Šiaulių krašto menininkę Antaniną Dapkutę-Pukėnienę bei Bijotų (Šilalės raj.) tautodailininką Alfonsą Martinkėną.

 • 2010 12 08
  Konkurso „Atvirukai iš gimtinės“ vertinimo komisiją sužavėjo auksinės javapjūtės vaizdas

  Auksiniai šiaudų ritiniai, plačiuose ražienų laukuose – įprastas, kiekvieną vėlyvą vasarą mus džiuginantis javapjūtės vaizdas. Tačiau originaliai užfiksuotas ir įamžintas nuotraukoje jis gali tapti gražiausiu atviruku. Būtent tai įrodė studentė Greta Šeibelytė iš Šiaulių. Jos nuotrauka atvirukui „Platumos“ buvo pripažinta kaip meniškiausia, originaliausia ir gražiausia du mėnesius trukusiame konkurse „Atvirukai iš gimtinės“. Nuo šiol šioje nuotraukoje matomas vaizdas gali būti laikomas gražesniu net už 9 000 unikalių Lietuvos vietovių – būtent tiek atvirukų šalies gyventojai paskelbė interaktyviojoje interneto enciklopedijoje „Graži tu mano“.

 • 2010 10 07
  Marius Jovaiša: receptas geriausiam atvirukui sukurti – smalsumas, kantrybė ir pasitikėjimas

  Spalio 5 dieną Lietuvos viešosiose bibliotekose vykusioje konkurso „Atvirukai iš gimtinės“ tiesioginėje transliacijoje žymus albumo „Neregėta Lietuva 2009“ autorius Marius Jovaiša dalinosi savo patirtimi apie fotografiją, pasakojo apie garsųjį nuotraukų albumą bei komentavo konkursui „Atviruko iš gimtinės“ atsiųstas nuotraukas.

 • 2010 10 04
  Konkursas „Atvirukai iš gimtinės“ kviečia į transliaciją su Mariumi Jovaiša

  Šių metų spalio 5 dieną, antradienį, 11.00 val. kviečiame visus besidominčius fotografija atvykti į bibliotekas ir stebėti konkurso „Atvirukai iš gimtinės“ tiesioginę vaizdo transliaciją su žinomu svečiu – albumo „Neregėta Lietuva 2009“ autoriumi Mariumi Jovaiša. Žiūrovai galės išgirsti svečio pasakojimą apie tai, kaip gimė garsusis nuotraukų albumas, kaip jis susidomėjo fotografija ir kaip ji pakeitė jo gyvenimą.

 • 2010 09 13
  Konkursas „Atvirukai iš gimtinės“

  Ar Jūsų gimtajame miestelyje yra gražių vietų, kurias verta aplankyti? O galbūt unikalių paminklų ar vaizdingų gamtos kampelių, kuriuos su pasididžiavimu rodote visiems miestelio svečiams? Tada pats metas atskleisti savo krašto grožį visam pasauliui – nupūsti dulkes nuo fotoaparato ir leistis į gražiausių gimtinės vaizdų medžioklę!

 • 2010 06 02
  Paskelbti konkurso „Atgimimo istorija“ laimėtojai

  Atgimimo Lietuvos metraštininkas Antanas Seibutis (Biržai) „100 žingsnių iki Kovo 11-osios. Atgimimo metraštis Biržuose 1988–1990“   Etnografinių regionų laimėtojai Atgimimo Dzūkijos metraštininkas Linas Janulionis (Lazdijai) „Seirijų Sąjūdžio veiklos atspindžiai“   Atgimimo ...

 • 2010 05 19
  Konkursas „Atgimimo istorija“ skaičiuoja paskutines dienas

  Beveik du mėnesius rinkome akcijai „Atgimimo istorija“ skirtus prisiminimus, įspūdžius ir fotografijas, susijusius su Lietuvos atgimimo įvykiais. Tačiau akcija dar nesibaigė! Visus, iki šiol nespėjusius prisijungti, kviečiame tai padaryti iki gegužės 21 d.