Gyvoji krašto enciklopedija
Apie konkursą „Atgimimo istorija“

Praėjusiais metais šalies bibliotekininkai ir bibliotekų lankytojai pradėjo gražią iniciatyvą – kurti krašto enciklopediją internete „Graži tu mano“. Šiemet iniciatyva tęsiasi ir sutampa su Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje dvidešimtmečiu, todėl kviečiame pildyti naują jos skyrių – Atgimimo istoriją.

Dalyvauti naujoje akcijoje „Atgimimo istorija“ raginame visus, norinčius ir turinčius ką papasakoti ar parodyti apie Atgimimo laikotarpį, tokį svarbų mums visiems, tiek jaunajai kartai, kuri jau auga nepriklausomoje Lietuvoje, tiek kartai, kuri kovojo už Nepriklausomybės atkūrimą.

Akcija „Atgimimo istorija“ prasideda 2010 m. balandžio 1 d. ir tęsis iki 2010 m. gegužės 21 d.  Dalyvaudami joje ne tik pasidalinsite savo prisiminimais su kitais, bet ir turėsite galimybę laimėti vertingų prizų, kuriuos įsteigė akcijos rėmėjai. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti konkurso uždarymo renginyje 2010 m. birželio 3 d., minint Sąjūdžio įkūrimo 22-ąsias metines.

Straipsniai, dalyvaujantys akcijoje „Atgimimo istorija“, turi būti susiję su Atgimimo laikotarpiu 1987-1991 m. ir su Jūsų gyvenamąja vietove. Prisiminkite, kokie buvo Atgimimo paminklai ir tremtinių, rezistentų paminėjimo kryžiai Jūsų krašte; Atgimimo veikėjai, aktyvistai, Sajūdžio grupių kūrėjai, Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai; įsimintini atgimimo renginiai – Baltijos kelias, mitingai, akcijos Jūsų krašte; Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir spaudos leidiniai – visa tai aprašykite krašto enciklopedijos „Graži tu mano“ skyriuose, skirtuose paminėti Atgimimui Jūsų krašte!

Turiningiausio, išsamiausio ir reprezentatyviausią straipsnio autorius pelnys „Aktyviausio Atgimimo istorijos metraštininko“ titulą, o bibliotekos,  kurių darbuotojai aktyviausiai skatins žmones dalyvauti akcijoje bei padės įkelti straipsnius ar nuotraukas į virtualią erdvę, bus paskelbtos kaip aktyviausios savo krašte. Konkursui pateiktus straipsnius vertins kompetentinga komisija.

Dalyvauti konkurse ir straipsnius jam rengti gali pavieniai asmenys ar patys bibliotekų darbuotojai. Tačiau galima – ir labai skatintina – sudaryti komandą iš darbuotojų ir aktyvių bibliotekos lankytojų bei bendromis pastangomis ruošti medžiagą akcijai „Atgimimo istorija“. Prieš dalyvaujant akcijoje rekomenduojame susipažinti su akcijos taisyklėmis .

  • Susipažinkite su straipsnių krašto enciklopedijoje „Graži tu mano“ rašymo vadovu. Susipažinę skaitykite toliau.
  • Tam, kad galėtumėte redaguoti esamus ir kurti naujus straipsnius enciklopedijoje „Graži tu mano“, turite prisijungti. Po sėkmingo prisjungimo/paskyros sukūrimo atsidariusiame lange rasite nuorodą - paspauskite ją.
    • Jei jau turite savo paskyrą, prisijungti galite paspaudę čia.
    • Jei neturite, spauskite čia ir susikurkite.
  • Prieš pradėdami rašyti įsitikinkite, kad tokio straipsnio enciklopedijoje nėra. Įrašykite paieškos raktažodį apibūdinantį Jūsų straipsnio temą (pvz. Jonas Basanavičius, atgimimo Lietuva ir t.t.) į toliau sekantį laukelį ir paspauskite „tikrinti“ - laukite rezultato. Tikrinti.
  • Jei neradote straipsnio, kurį galėtumėte papildyti, įveskite norimą pavadinimą į sekantį laukelį ir paspauskite „kurti“. Kurti.