Gyvoji krašto enciklopedija
Apie „Graži tu mano“

INFORMACINIAI FILMUKAI:

Enciklopedijos ir jos interkatyvaus žemėlapio pristatymas - informacinis filmukas>> 

Enciklopedijos straipnių ir interaktyvaus žemėlapio žymų ir maršrutų paieška - informacinis filmukas>>

 

IŠSAMIAU:

„Graži tu mano“ – tai krašto enciklopedija internete, kurios pavadinimas paimtas iš poeto Maironio eilėraščio „Lietuva brangi“. Krašto enciklopedijos „Graži tu mano“ kūrimą praėjusiais metais pradėjo viešųjų bibliotekų darbuotojai kartu su lankytojais, dalyvavę konkurse „Žinių meistras“.

Buvo sukurtas enciklopedijos pagrindas – pirmosios išsamios, informatyvios, originalios, spalvingos istorijos apie gražų mūsų kraštą. Enciklopediją nuo šiol gali pildyti kiekvienas Lietuvos gyventojas.

Siekiant enciklopedijos straipnius papildyti įvairesniu skaitmeniniu turiniu ir padaryti enciklopediją dar informatyvesne ir vaizdingesne, šiemet ji buvo papildyta ir Lietuvos skaitmeniniu žemėlapiu, kuriame galima žymėti išskirtines Lietuvos vietas, lankytinus objektus bei kurti kelionių maršrutus po vaizdingus ir įdomius Lietuvos kampelius.   

Tikimės, kad viešųjų bibliotekų darbuotojams ir jų suburtiems žmonėms pildant krašto biblioteką ji bus savotišku Lietuvos metraščiu, kur bus galima rasti informacijos ne tik apie šalies istoriją ar tradicijas, bet ir apie naujausius pasiekimus bei įdomybes.

Enciklopediją inicijavusi projekto „Bibliotekos pažangai“ grupė drauge su Lietuvos bibliotekininkų draugija tikisi, kad krašto enciklopedijos kūrimas paskatins Lietuvos gyventojus užsukti į bibliotekas ir jose naudotis internetu bei kitomis paslaugomis, gauti naudingų bibliotekininkų konsultacijų ir plačiau susipažinti su informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis, o tuo pačiu bibliotekose burs šalies miestų, miestelių ir kaimų bendruomenes.